IMMAF

2019 IMMAF-WMMAA Senior World Championships official results: Day 1

IMMAF-WMMAA_World Championships 2019

The 2019 International Mixed Martial Arts Federation-World Mixed Martial Arts Association World and Junior World Championships of Amateur MMA kicked off on November 11, 2019 at the Khalifa Sports City Arena in Manama, Bahrain. It will continue from November 12-14, 2019 and will end on November 16, 2019.

Featured on the first day of the tournament were Round 32 of the Senior tournament and Round 16 of the Juniors. The second day will feature Round 16 of the Senior tournament, Round 8 of the Juniors and the first women’s bouts of the competition.

The IMMAF-WMMAA World and Junior World Champions of Amateur MMA showcases a total of 440 athletes from 50 nations across the two tournaments in 16 weight divisions both for male and female. All matches take place under Unified Amateur MMA Rules.

Go to immaf.org for information about competing national teams and brackets information. Here are the official results of the bouts on the first day:

CAGE 1

Bout 1: Female Strawweight 52.2 kg (115 lbs) Colleen Augustin (Malaysia) defeated Marie Spencer (United Kingdom) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-28)

Bout 2: Female Strawweight 52.2 kg (115 lbs) Antanina Kuliashova (Belarus) d e f Clara Danssmann (Germany) via Unanimous Decision (30-27, 29-28, 29-28)

Bout 3: Male Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Toufan Ahmadi (Finland) d e f Jack Temple (United Kingdom) via Submission (Guillotine Choke) Round 1, 2:35

Bout 4: Male Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Yernaz Mussabek (Kazakhstan) d e f Rafael calderon coria (Spain) via Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28)

Bout 5: Male Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Freeh Alharahsheh (Jordan) d e f Ilyas Sadykov (Russia) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 29-28)

Bout 6: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Abdulla Mubarak (Bahrain) d e f Miroslav Peroutka (Czech Republic) via Unanimous Decision Round 3 (30-27, 30-27, 29-28)

Bout 7: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Pinto Lutumba Mickael (France) d e f Ashlee Harding (United Kingdom) via Unanimous Decision (30-27, 29-28, 29-28)

Bout 8: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Simone Valle (Italy) d e f Tim Ha (Czech Republic) due to Weigh-in Failed

Bout 9: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Daniyal Shamkhalov (Sweden) d e f Rehmat Ullah Idreesi (Pakistan) via TKO Round 1, 2:21

Bout 10: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Anatoliy Zolotykh (Kazakhstan) d e f Daisuke Murayama (Japan) via Submission (Rear Naked Choke) Round 2, 2:44

Bout 11: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Jakub Tichota (Czech Republic) d e f Jahnis Bowden (New Zealand) via Submission (Anaconda Choke) Round 2, 2:48

Bout 12: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Haddi Mounir (France) d e f Athul D Hotker (India) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 13: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Mazhit Sardarov (Kazakhstan) d e f Elvin Hoxha (Sweden) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 14: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Murad Umachiev (Russia) d e f Toni Bou rached (Lebanon) via Unanimous Decision (30-27, 30-26, 30-27)

Bout 15: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Islam Bagomedov (Russia) d e f Ramil Kamilov (Canada) via KO Round 1, 1:15

Bout 16: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Zhan Kenzhebayev (Kazakhstan) d e f Bozhidar Ivanov (Bulgaria) via TKO Round 1, 2:01

Bout 17: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Ivan Kurelaru (Ukraine) d e f Daniel Sanchez (Mexico) via Submission (Guillotine Choke) Round 3, 1:53

Bout 18: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Elie Mansour (Lebanon) d e f Kieran Williams (United Kingdom) via Unanimous Decision (30-27, 29-28, 29-28)

Bout 19: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Alec Mead (Wales) d e f PEACE NGUPHANE (South Africa) via Unanimous Decision Round 3 (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 20: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Iusup Magomedov (Russia) d e f Loni Doyle Filimoehala (Australia) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 21: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Eoin Sheridan (Ireland) d e f Szymon Roicki (Poland) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 29-28)

Bout 22: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Giovanni Edoardo Rufino (Italy) d e f Abdulrahman Alhasan (Bahrain) via Submission (Rear Naked Choke) Round 1, 1:19

Bout 23: Male Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Zelemkhan Khumaidov (Kazakhstan) d e f Matthew Nicholson (United Kingdom) via Unanimous Decision (30-26, 30-27, 30-26)

Bout 24: Male Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Daniel Petrus (Sweden) d e f Aaron McCormack (Ireland) via Submission (Arm Triangle) Round 1, 0:54

Bout 25: Male Heavyweight 120.2 kg (265 lbs) Maksat Musabaev (Kyrgyzstan) d e f Nasih El arja (Denmark) via KO Round 1, 1:48

CAGE 2

Bout 1: Male Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Aidamir Magamatov (Kyrgyzstan) d e f Xiaoyu Zhou (China) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 2: Male Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Dagendra Tamang (Nepal) d e f Rui Morgado (Portugal) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 3: Male Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Abdulla Alyaqoob (Bahrain) d e f Cristiano Ottaviani (Italy) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 4: Male Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Dastan Zhakypbekov (Kazakhstan) d e f Oktay Arif (Bulgaria) via Unanimous Decision Round 3 (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 5: Male Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Antony Fresno Eyssette (France) d e f Vuyo Jula (South Africa) via Split Decision Round 3 (28-29, 29-28, 29-28)

Bout 6: Male Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Sebastian Gonzalez (Sweden) d e f Abdulrahman Al harthey (Saudi Arabia) via Submission (Anaconda Choke) Round 1, 2:03

Bout 7: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) David Rivera (Panama) d e f Edi Erlangga (Indonesia) via TKO Round 1, 2:56

Bout 8: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Nahom Alem (Ireland) d e f Eduardo Arevalo (Mexico) via Submission (Rear Naked Choke) Round 2, 1:58

Bout 9: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Ahmed Gazimagomedov (Russia) d e f Karan Nitin Chauhan (India) via Submission (Kimura) Round 2, 2:33

Bout 10: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Yunfeng Li (China) d e f Alvaro Chaparro (Colombia) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 11: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Zdravko Dimitrov (Bulgaria) d e f Enrique Hecher Sosa (Spain) via Split Decision (29-28, 28-29, 30-27)

Bout 12: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Jiangshan Lu (China) d e f Marko Sarasjärvi (Finland) via Forfeit

Bout 13: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Kaupo Kokamägi (Estonia) d e f Mbong Rene (Cameroon) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 14: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Deqn Galinov (Bulgaria) d e f Wesley Bailes (United States) via KO Round 1, 2:48

Bout 15: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Magomed Magomedov (Bahrain) d e f Jordan Thomas (Australia) via Unanimous Decision Round 3 (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 16: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Zagid Gaidarov (Bahrain) d e f Talor Wetere (New Zealand) via Unanimous Decision (29-28, 30-26, 30-27)

Bout 17: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Devon Dixon (United States) d e f Colin Meagher (Ireland) via Submission (Rear Naked Choke) Round 2, 1:26

Bout 18: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Abdou toure (France) d e f Balakrishna Satyaprasad Patange (India) via Unanimous Decision Round 3 (30-26, 29-28, 30-27)

Bout 19: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Corey Reeves (Australia) d e f Alexander Brodal (Sweden) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 20: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Adis Saljevic (Sweden) d e f Vaibhav Vaman Shetty (India) via TKO Round 1, 2:53

Bout 21: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Ergo Reinvald (Estonia) d e f inad baowaydhan (Saudi Arabia) via Unanimous Decision (30-27, 29-28, 29-28)

Bout 22: Male Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Patrick Best (Australia) d e f Ezekiel Wetere (New Zealand) via Unanimous Decision (29-28, 29-28, 30-27)

Bout 23: Male Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Aleksej Timoshishin (Russia) d e f Orkhan Yunuslu (Azerbaijan) via Submission (Rear Naked Choke) Round 2, 1:19

Bout 24: Male Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Dima Ruzhytskyi (Ukraine) d e f Virgil AUGEN (France) via Unanimous Decision (29-28, 30-27, 29-28)

Bout 25: Male Heavyweight 120.2 kg (265 lbs) Kevin Arnold (United States) d e f Kimmo Meier (Estonia) via Submission (Rear Naked Choke) Round 1, 1:40

CAGE 3

Bout 1: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Alexandre Gil (Portugal) d e f Ngono owonyebe Lionel victor (Cameroon) via Submission (Armbar) Round 1, 2:08

Bout 2: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Carlos Bravo (Mexico) d e f Rendi Anjar Kusuma (Indonesia) via Unanimous Decision (30-27, 29-28, 30-27)

Bout 3: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Gadzhimurad Zavaev (Russia) d e f Fan Liu (China) via Unanimous Decision Round 3 (30-27, 30-27, 30-26)

Bout 4: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Dastan Amangeldy (Kazakhstan) d e f Kobayashi Daisuke (Japan) via TKO Round 1, 2:51

Bout 5: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Vladyslav Dubkov (Ukraine) d e f Elias Dagher (Lebanon) via Unanimous Decision Round 3 (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 6: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Abdul Mahdawi (Australia) d e f Mzwa Dlamini (South Africa) via Unanimous Decision Round 3 (29-28, 29-28, 29-28)

Bout 7: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Djamaludin Aliev (Russia) d e f Kugler András (Hungary) via Unanimous Decision Round 3 (30-25, 30-26, 30-27)

Bout 8: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) christophe przywara (France) d e f Hadyn Beaven (New Zealand) via Submission (Rear Naked Choke) Round 1, 0:53

Bout 9: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Asad Datsilaev (Russia) d e f Artem Afanasenko (Ukraine) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 10: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Elaman Shalkimbekov (Kazakhstan) d e f Ryan Kuse (United States) via KO Round 3, 1:52

Bout 11: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Francois Meyer (South Africa) d e f Endom bikim Steve durant (Cameroon) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 29-28)

Bout 12: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Abbas Khan (Bahrain) d e f Pavel Senchenko (Ukraine) via Unanimous Decision (29-28, 30-27, 29-28)

Bout 13: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Emanuele Palumbo (Italy) d e f Elie Zgheib (Lebanon) due to Weigh-in Failed

Bout 14: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) iordan Marinov (Bulgaria) d e f Hector Granados (Mexico) via Submission (Guillotine Choke) Round 3, 2:59

Bout 15: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Ramazan Gitinov (Bahrain) d e f Jairo Carreon (Mexico) via Submission (Anaconda Choke) Round 1, 1:20

Bout 16: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Rusi Minev (Bulgaria) d e f Sergei Strinža (Estonia) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 17: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Dario Petrolo (Italy) d e f Josh Greene (Ireland) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 18: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) QUENTIN PAPOUNAUD (France) d e f Solomon Donne Ametepey (Ghana) due to Weigh-in Failed

Bout 19: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Rengou Mefire simplice (Cameroon) d e f Rene Katajalaakso (Finland) via Unanimous Decision (29-28, 29-28, 30-27)

Bout 20: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Mathis Chevalier (France) d e f Laith Kayyali (Jordan) via TKO Round 3, 1:45

Bout 21: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Zulqarnain Khan (Pakistan) d e f Nkosi Mpakati (South Africa) due to Weigh-in Failed (0-0)

Bout 22: Male Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Brayan Aspegren (Finland) d e f Gerardo Bazaldua (Mexico) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 23: Male Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Adriano Livio Meneghetti (Italy) d e f Jonathan Muamba (Mexico) via TKO Round 2, 1:06

Bout 24: Male Heavyweight 120.2 kg (265 lbs) Mokhmad Suliymanov (Kazakhstan) d e f Dane Alchin (Australia) via Forfeit

Bout 25: Male Heavyweight 120.2 kg (265 lbs) Julius Gebele (Germany) d e f Bálint Ékes (Hungary) via Unanimous Decision (29-28, 30-27, 30-27)

CAGE 4

Bout 1: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Jonny Touma (Sweden) d e f Denislav Hadzhiev (Bulgaria) via Submission (Rear Naked Choke) Round 1, 0:39

Bout 2: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Olzhas Moldagaliyev (Kazakhstan) d e f Jason Kearns (Ireland) via Unanimous Decision (30-26, 30-27, 30-27)

Bout 3: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Oskar Jaskari (Sweden) d e f Jack Corr (Northern Ireland) via Unanimous Decision (30-27, 30-26, 30-27)

Bout 4: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Hector Javier Colon Miro (United States) d e f Sam Homan (South Africa) via Submission (Rear Naked Choke) Round 1, 2:29

Bout 5: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Houssein Raed (Lebanon) d e f Abdul Rahim Shaikh (Portugal) via Unanimous Decision (30-27, 29-28, 29-28)

Bout 6: Male Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Nicolò Siena (Italy) d e f Prashanth Guda (New Zealand) via Split Decision (29-28, 28-29, 29-28)

Bout 7: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Eduard Kexel (Germany) d e f Isa Alameeri (Bahrain) due to Weigh-in Failed

Bout 8: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) alexander lööf (Sweden) d e f Andrew Caruth (South Africa) via TKO Round 2, 2:35

Bout 9: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Riwa Hu (China) d e f Joe Aouad (Lebanon) via Unanimous Decision Round 3 (29-28, 30-27, 30-27)

Bout 10: Male Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Alexander OSullivan (Ireland) d e f Marcello Romano (Italy) via Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28)

Bout 11: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) lee hammond (Ireland) d e f Eryk Walecki (Poland) via Submission (Guillotine Choke) Round 3, 1:59

Bout 12: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Omaraskhab Yusupov (Russia) d e f siegel victor (France) via Submission (Triangle Choke) Round 2, 2:14

Bout 13: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Neimat Assadov (Kazakhstan) d e f Eemil Kurhela (Finland) via Unanimous Decision (29-28, 30-27, 29-28)

Bout 14: Male Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Nermin Mehmedagic (Sweden) d e f Tobias Zacho Storm (Denmark) via Submission (Rear Naked Choke) Round 1, 2:57

Bout 15: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Aidyn Tolepbayev (Kazakhstan) d e f Daigo Aruga (Japan) via Submission (Rear Naked Choke) Round 3, 2:36

Bout 16: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Rustam Khadisgadzhiev (Russia) d e f Tiep Cai Xuan (Czech Republic) via TKO Round 1, 2:21

Bout 17: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Christian Stigenberg (Sweden) d e f Janus Olsen (Denmark) via Split Decision Round 3 (29-28, 29-28, 28-29)

Bout 18: Male Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Julian Schickle (Germany) d e f Jordan Little (United Kingdom) via Submission (Armbar) Round 1, 1:49

Bout 19: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Sultan Omarov (Bahrain) d e f CARLOS GAMBOA (Panama) via TKO Round 2, 2:25

Bout 20: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Gazimurad Magomedov (Russia) d e f hazem Hussain (Egypt) via TKO Round 2, 0:24

Bout 21: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Dominik Humburger (Czech Republic) d e f Danijel Grbic (Sweden) via Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28)

Bout 22: Male Middleweight 83.9 kg (185 lbs) Stephen Costello (Ireland) d e f Aleksandr Val (Kazakhstan) via Unanimous Decision (29-26, 29-27, 30-27)

Bout 23: Male Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) BEGAI Paulin (France) d e f Stilian Ivanov (Bulgaria) via TKO Round 1, 1:40

Bout 24: Male Light Heavyweight 93 kg (205 lbs) Martin Koubek (Czech Republic) d e f Marc Zindler (Germany) via Submission (Kimura) Round 1, 2:07

 

CAGE 1

Bout 1: Male Jr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Muhammad Mokaev (United Kingdom) d e f Max Hynninen (Finland) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 2: Male Jr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Nikolay Atanasov (Bulgaria) d e f Fidel Gramiccia (Italy) via Submission (Rear Naked Choke) Round 1, 01:26 (0-0, 0-0)

Bout 3: Male Jr Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Murad Ibragimov (Bahrain) d e f Adilkhan Ayazbayev (Kazakhstan) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 4: Male Jr Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Christian Torres (Mexico) d e f Lukas Kaplan (Czech Republic) via Submission (Armbar) Round 2, 02:26 (0-0, 0-0, 0-0)

Bout 5: Male Jr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Sirazhudin Abdulaev (Russia) d e f Naser Garban (Finland) via Unanimous Decision Round 3 (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 6: Male Jr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) ANTONI JOSEP MARTI SEGARRA (Spain) d e f Dorobshoh Nabotov (Russia) via Submission (Triangle Choke) Round 1, 1:56

Bout 7: Male Jr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Yerkin Begenov (Kazakhstan) d e f Karim El husseini (France) via Unanimous Decision (30-26, 30-27, 30-26)

Bout 8: Male Jr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Farkhat Kurmangaliyev (Kazakhstan) d e f Tyla Watt (New Zealand) via Submission (Rear Naked Choke) Round 1, 0:49

CAGE 2

Bout 1: Male Jr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Zalimkhan Zalimkhanov (Russia) d e f Ismael Zamora (Mexico) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 2: Male Jr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Tynyshtyk Zhanibek (Kazakhstan) d e f Jamie Abbott-bissett (Ireland) via Split Decision (30-27, 30-27, 27-30)

Bout 3: Male Jr Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Imam Rakhim Usmanov (Russia) d e f Khayal Gahramanli (Azerbaijan) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 29-28)

Bout 4: Male Jr Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Muhidin Abubakar (United Kingdom) d e f Shakhban Gapizov (Russia) via Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28)

Bout 5: Male Jr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Eljan Gassanov (Kazakhstan) d e f Lewis Byrne (Ireland) via KO Round 1, 0:34

Bout 6: Male Jr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Emil Piatek (Poland) d e f Cameron Coulson (South Africa) via Submission (Armbar) Round 2, 0:24

Bout 7: Male Jr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Ryan Keogh (Ireland) d e f Oliver Schmid (New Zealand) via Submission (Knee Bar) Round 1, 2:18

Bout 8: Male Jr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Vanik Akopian (Russia) d e f Glot Thomas (France) via Submission (Rear Naked Choke) Round 3, 2:38

Bout 9: Male Jr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Guido Possidente (Italy) d e f Aliaksandr Sinkou (Belarus) via Unanimous Decision (30-26, 30-26, 30-26)

CAGE 3

Bout 1: Male Jr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Reo Yamaguchi (Japan) d e f Sabelo Magudulela (South Africa) via Submission (Rear Naked Choke) Round 2, 3:00 (0-0, 0-0, 0-0)

Bout 2: Male Jr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Raphael Federico (Italy) d e f Agustin Guzman (Mexico) via Unanimous Decision Round 3 (30-27, 30-27, 29-28)

Bout 3: Male Jr Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Ebrahim Darwish (Bahrain) d e f Jesse Renfors (Finland) via Unanimous Decision (29-28, 30-27, 29-28)

Bout 4: Male Jr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) SUAZE Rayane (France) d e f Bounader Anthonyo (Lebanon) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 5: Male Jr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Oliver Sarwa (United Kingdom) d e f Seban Grégoire (France) via TKO Round 3, 2:10

Bout 6: Male Jr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Peter Gabal (Czech Republic) d e f Liam McCracken (United Kingdom) via Split Decision (28-29, 29-28, 29-28)

Bout 7: Male Jr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Nikita Kulshin (Russia) d e f Righard Burger (South Africa) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 8: Male Jr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Jordan Zebo (France) d e f Teddy Stringer (United Kingdom) via Split Decision (30-27, 29-28, 28-29)

Bout 9: Male Jr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Kamil Shaikhamatov (Russia) d e f Leonardo Oliva (Italy) via Submission (Triangle Choke) Round 1, 1:11

CAGE 4

Bout 1: Male Jr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Ali Yaqoob (Bahrain) d e f Simon Bruknar (Czech Republic) via Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28)

Bout 2: Male Jr Bantamweight 61.2 kg (135 lbs) Gamlet Aslanov (Kazakhstan) d e f Firman Muharram Syach (Indonesia) via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-26)

Bout 3: Male Jr Flyweight 56.7 kg (125 lbs) Gary Rooney (Ireland) d e f Dylan Doherty (Northern Ireland) via Submission (Knee Bar) Round 1, 1:55

Bout 4: Male Jr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Miro Honkanen (Finland) d e f Anvar Mamedov (Kazakhstan) via Submission (Rear Naked Choke) Round 2, 2:15

Bout 5: Male Jr Featherweight 65.8 kg (145 lbs) Denislav Ginov (Bulgaria) d e f Luis Castano (Mexico) via Submission (Triangle Choke) Round 1, 2:25

Bout 6: Male Jr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Doszhan Kenzhebayev (Kazakhstan) d e f Toby Prasetya (Indonesia) via Unanimous Decision Round 3 (30-27, 30-27, 30-27)

Bout 7: Male Jr Lightweight 70.3 kg (155 lbs) Emmet Corr (Northern Ireland) d e f Frank Meagher (Ireland) via Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28)

Bout 8: Male Jr Welterweight 77.1 kg (170 lbs) Bogdan Pshebelskiy (Kazakhstan) d e f Maxim Krepelka (Czech Republic) via TKO Round 1, 1:53

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.